راهکار یکپارچه حمل و نقل، لجستیک و زنجیره تامین ساینا

شرکت مهندسی ساینا سیستم، با بیش از یک دهه فعالیت مستمر در زمینه تولید و ارائه راهکارهای یکپارچه لجستیک و افتخار همکاری با بزرگان صنعت کشور نظیر شرکت راه آهن، شرکت ذوب آهن اصفهان، گروه مپنا، کشتیرانی، سمند ریل، سایپا لجستیک و سایر همکاران محترم، جامعترین راهکار حمل و نقل، لجستیک و زنجیره تامین در کشور را با نام ساینا لجستیک ارائه می نماید.

این سیستم با پوشش انواع حمل بار به صورت ریلی، جاده ای، دریایی، هوایی و کانتینری به صورت یکپارچه تمامی مراحل لجستیک را از مدیریت سفارشات حمل آغاز نموده و لجستیک داخل کارخانه نظیر کنترل ورود و خروج، انبار داری، بارگیری و توزین را مدیریت می کند. همچنین ساینا لجستیک با دارا بودن زیر سیستم های بازرگانی تخصصی لجستیک، گمرک بانکداری، پرداخت ها و هوش تجاری، تا وصول بار در مقصد قدم به قدم همراه شما خواهد بود.

ساینا لجستیک از فرایند حمل و نقل ترکیبی نیز پشتیبانی می نماید و این امکان وجود دارد که یک بار مشخص در مسیر توسط روش های مختلف حمل نظیر جاده ای، ریلی و دریایی حمل گردد تا در مقصد مورد نظر دریافت گردد و در سیستم به صورت یکپارچه رهگیری و مدیریت گردد.

همچنین ساینا لجستیک با دریافت بر خط اطلاعات از شرکت راه آهن، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و بانک‌ها امکان مدیریت کامل فرایند حمل بار شامل اطلاعات بارنامه، چرخه حمل بار، رهگیری، سفارشات حمل، برنامه ریزی حمل، بازرگانی تخصصی لجستیک، خدمات بانکداری باز و پرداخت آنلاین کرایه را مدیریت می کند.

این سیستم اطلاعات حمل بار ریلی را از ذینفعان مختلف نظیر صاحبان کالا، شرکت های حمل و نقل و راه آهن جمع آوری و متمرکز نموده و با پردازش مناسب به صورت یکپارچه در اختیار همه ذینفعان قرار می دهد.

در فضای رقابتی حمل و نقل و لجستیک همواره یکی از دغدغه های واحد فروش شرکت ها و سازمان ها می باشد و تا حد زیادی می تواند بر افزایش رضایت مشتریان موثر باشد. راهکار یکپارچه حمل و نقل و لجستیک ساینا کلیه فرآیندهای مربوط به لجستیک فروش داخلی و صادراتی را در ترم‌های تحویل مختلف به صورت یکپارچه و متمرکز مدیریت نموده و به سازمان در رساندن محصولات خود در کمترین زمان و هزینه همراه با کنترل و نظارت دقیق یاری می دهد.

ساینا لجستیک
Ex Work

در این سیستم انواع ترم‌های تحویل کالا بر اساس استاندارد اینکوترمز 2020 همانند EXW, FCA , FOB, DDP پیش بینی گردیده است.

در حالت EXW فروشنده متعهد به تامین کالا یا بار در انبار خود یا محل کارخانه است و سایر امور نظیر بارگیری، نحوه حمل، تشریفات گمرکی واردات و صادرات و کلیه تعهدات بر عهده خریدار می باشد.

در این حالت ساینا لجستیک کلیه فرایندها شامل ثبت مجوز بارگیری، اعزام ناوگان توسط مشتری یا شرکت حمل و نقل، ورود، کنترل بارگیری، توزین، و خروج ناوگان بارگیری شده را به صورت کامل مدیریت می کند.

FCA


در ترم FCA فروشنده متعهد به تامین کالا یا بار در محل مورد توافق با خریدار است و کلیه تعهدات زمانی به خریدار منتقل می گردد که بار توسط فروشنده بر روی وسیله حمل مورد نظر خریدار بار گیری گردد. تشریفات صادرات بر عهده فروشنده و تشریفات گمرکی واردات بر عهده خریدار است. این فرایند در کشور معمولا در کشور به صورت تحویل به مشتری در مرز انجام می گیرد.

در این ترم ساینا لجستیک تمامی فرایندها شامل تعیین پیمانکاران حمل و نقل، تامین ناوگان (ریلی و جاده‌ای)، بارگیری، ارسال، تحویل و همچنین محاسبات مالی و پرداخت هزینه‌ها را به صورت آنلاین مدیریت می نماید.


در حالت FOB فروشنده متعهد به تامین کالا یا بار روی کشتی مورد نظر خریدار بوده و زمانی تعهدات به خریدار منتقل می گردد که بار روی کشتی قرار گیرد. کلیه تعهدات و حمل تا کشتی بر عهده فروشنده می باشد. همچنین تشریفات گمرکی صادرات بر عهده فروشنده است.
در این حالت از طریق ساینا لجستیک کلیه فرایندها شامل تعیین پیمانکاران حمل و نقل، تامین ناوگان (ریلی و جاده‌ای)، ارسال به انبار بنادر، مدیریت موجودی انبارها، تشریفات گمرکی، صدور بیجک، و محاسبه و پرداخت کلیه هزینه ها از طریق سیستم بانکداری باز را مدیریت می گردد.

این راهکار به صورت اتوماتیک سفارشات فروش داخلی و صادراتی را از سیستم فروش سازمان دریافت نموده و کلیه فرآیندهای عملیاتی، بازرگانی و مالی را در از لجستیک تا تحویل به مشتری مدیریت می نماید.

با استفاده از بخش بازرگانی حمل و نقل، مدیریت کلیه قراردادهای حمل، صورت وضعیت‌های پیمانکاران، پرداخت کرایه رانندگان و مدیریت هزینه‌های حمل و نقل و لجستیک در نظر گرفته شده است.  همچنین شرکت های حمل و نقل و پیمانکاران لجستیک از طریق پورتال ارتباط سیستمی و شفافی با سازمان برقرار نموده و قادر به ثبت اطلاعات و پیگیری امور مربوط به خود خواهند بود.

داشبورد مدیریت

مدیران سازمان از طریق داشبوردهای مدیریتی لجستیک و حمل و نقل در سطوح مختلف مدیریتی، شاخص های کلیدی لجستیک و فروش را مشاهده و پایش نموده و در راستای دستیابی به زنجیره تامین/ توزیع سریعتر و کارآمدتر و در نتیجه مزیت رقابتی پایدار، تصمیمات مدیریت صحیح و به موقع اتخاذ نمایند.

در داشبورد بارگیری از کارخانه امکان مشاهده شاخص‌های بارگیری کلی و جزئی نظیر بارگیری پیمانکاران، میزان بارگیری روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه بر اساس محصولات مختلف قابل مشاهده است.

در بخش تخلیه در مقصد، شاخص‌هایی نظیر میزان تخصیص پیمانکاران، انبار و روند تخلیه قابل نظارت می باشد.

داشبورد بارگیری در کشتی، شاخص هایی مانند درصد بارگیری محموله ها، میزان توقف تا بارگیری و … را نشان می دهد.

در داشبورد محموله های وصول نشده جاده ای، امکان ترکینگ و پیگیری هر محموله از مبدا وجود دارد و مسیر پیمایش به صورت مرحله به مرحله قابل بررسی است و امکان ارتباط با پیمانکار و راننده حمل کننده وجود دارد.

داشبور محموله های تخلیه نشده ریلی نیز بر اساس اطلاعات به روز GIS امکان رهگیری و نظارت بر وصول محموله ها و واگن ها را امکان پذیر می کند.

در بخش سفارشات امکان بررسی شاخص هایی نظیر متوسط زمان بارگیری، متوسط زمان حمل و … بر اساس پیمانکاران مختلف وجود دارد.

همچنین شاخص های مربوط به موجودی انبارهای داخلی، مواصلاتی و مقصد،  شاخص های کرایه و شاخص های پرداخت را ارائه می نماید.

همچنین ساینا لجستیک با بهره گیری از ابزارهای پیشرفته هوش تجاری، امکان ایجاد داشبورد مطابق نیاز هر سازمان را فراهم کرده است.

شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان، با حمل و نقل بیش از 10 میلیون تن مواد اولیه و محصول، یکی از پیچیده ترین فرآیندهای حمل و نقل و لجستیک را در کشور به خود اختصاص داده است. این شرکت از حمل و نقل ریلی، جاده‌ای و دریایی به صورت ترکیبی بهره می برد.

لجستیک ترکیبی

برای دریافت مشاوره رایگان و دموی راهکار یکپارچه ساینا لجستیک با ما تماس بگیرید.

تلفن : ۳۶۲۶۱۸۶۳ -۰۳۱ داخلی ۲۰ –   همراه : ۰۹۱۹۶۹۴۹۴۱۶

ما را در اینستاگرام دنبال نمایید. Sayna_system@