استقرار سیستم نگهداری تعمیرات ساینا CMMS در هلدینگ ریل پرداز

استقرار سیستم نگهداری تعمیرات ساینا در هلدینگ ریل پرداز

شرکت مهندسی ساینا سیستم پس از انعقاد قرارداد فروش، نصب و راه اندازی نرم افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات ساینا در هلدینگ ریل پرداز، مطابق برنامه زمان بندی ارائه شده اقدام به استقرار سیستم نگهداری و تعمیرات در مجموعه شرکت های ریل پرداز سیستم، ریل پرداز سیر، ریل پرداز نوآفرین و کترینگ دونا می نماید.

هدف از اجرای این قرارداد استقرار نرم افزار مدیریت تعمیرگاه، نگهداری و تعمیرات و انبار در شرکت های گروه صنعتی ریل پرداز به صورت هلدینگی می باشد. به نحوی که واحد های مختلف شرکت های ریل پرداز سیر، ریل پرداز نوآفرین و ریل پرداز سیستم شامل کارخانه تعمیراتی شهید کلاهدوز تهران ، کارخانه تعمیراتی اصفهان، واحد های بازرگانی و مالی شرکت ها در نقاط مختلف جغرافیایی بتواند به صورت مستقل و آنلاین از امکانات سیستم در محدوده نیاز خود بهره برداری نمایند.

همچنین مدیران هر شرکت و هلدینگ نیز بتوانند توسط گزارشات و داشبوردهای مدیریتی سیستم به صورت آنلاین از وضعیت شرکت های زیر مجموعه و هلدینگ در سطح اختیارات خود آگاه باشند.

نرم افزار ها و خدمات ارائه شده به این هلدینگ تحت قالب قرارداد فی مابین به شرح زیر می باشد :

1- سیستم نگهداری و تعمیرات با ارتباط یکپارچه با نرم افزار انبار، قابلیت هلدینگی و استفاده همزمان در چهار شرکت

2- سیستم مدیریت تعمیرگاه با ارتباط یکپارچه با نرم افزار  انبار و حسابداری انبار

3- سیستم مدیریت قطارهای مسافری و اعلام خرابی از طریق نرم افزار اندروید

معرفی شرکت های مشتری و نحوه بهره برداری از سیستم :

مدیریت هلدینگ :مدیریت هلدینگ ریل پرداز با استفاده از این سیستم ها و سرور گزارشات و داشبورد مدیریتی ساینا ، قادر به مشاهده آنلاین عملکرد هر یک از شرکت های مجموعه و یا بررسی عملکرد تجمیعی هلدینگ، از طریق گزارشات و داشبورد های مدیریتی خواهد بود.

این ابزار مدیریتی قدرتمند قابلیت اتصال به  پایگاه داده سایر نرم افزارهای سازمان را نیز داشته و در صورت تمایل می تواند گزارشات و داشبوردهای مورد نیاز مدیران را از ترکیب اطلاعات نرم افزارهای مذکور و سایر نرم افزارهای سازمان ارائه نماید.

شرکت ریل پرداز نوآفرین:  به عنوان یکی از مهمترین شرکت های حمل و نقل ریلی در حوزه واگن های مسافری و قطارهای فدک می باشد. مدیران نت این شرکت با استفاده از سیستم نگهداری و تعمیرات ساینا، قادر به مدیریت نگهداری و تعمیرات بخش های مختلف واگن های مسافری شامل بخش فنی، تزئینات داخلی، تاسیسات، مولد ها و سایر ماشین آلات و تجهیزات خود توسط شرکت ریل پرداز سیستم و سایر پیمانکاران تعمیراتی می باشند.

سیستم نگهداری و تعمیرات ساینا این شرکت را قادر به مدیریت اطلاعات واگن ها و تجهیزات خود شامل اطلاعات فنی، شناسنامه، سوابق تعمیراتی، گارانتی و خدمات پس از فروش، کنترل مصرف قطعات یدکی و برنامه ریزی تامین قطعات، مدیریت تعمیرات جاری و ویژه و خرابی، برنامه ریزی تعمیرات پیشگیرانه (اساسی)، مدیریت بازسازی قطعات یدکی، مدیریت پیمانکاران تعمیراتی و صورت حساب های تعمیراتی، مدیریت انبارهای قطعات یدکی و داغی خود و امانی نزد پیمانکاران تعمیراتی خواهد ساخت.

شرکت ریل پرداز سیستم:  به عنوان بازوی فنی و مهندسی گروه شرکت های ریل پرداز ارائه دهنده کلیه خدمات فنی مهندسی و بازرگانی مورد نیاز شرکت های گروه و سایر مالکین ناوگان ریلی می باشد. این شرکت با بهره گیری از سیستم مدیریت تعمیرگاه ساینا (پیمانکاران تعمیراتی) قادر است کلیه خدمات تعمیراتی و فروش قطعات یدکی خود را به شرکت های داخل گروه و سایر مشتریان مدیریت نماید.

در این سیستم امکان تعریف کلیه تعمیرگاه ها و مراکز تعمیراتی (اصفهان – شهید کلاهدوز و …) وجود دارد به نحوی که مدیران و پرسنل هر تعمیرگاه به صورت کاملا مستقل فرآیند انجام تعمیرات مربوط به خود را مدیریت نموده و مدیران شرکت می توانند به صورت آنلاین بر روی کلیه مراکز تعمیراتی نظارت داشته باشند.

با توجه به یکپارچگی این سیستم با سیستم نگهداری و تعمیرات سایر شرکت های گروه، همزمان با ثبت اطلاعات توسط پرسنل این شرکت در فرآیند انجام تعمیرات، اطلاعات مربوط به دستورکارهای تعمیراتی و شناسنامه ماشین آلات و تجهیزات این شرکت ها نیز در صورت تمایل و صلاحدید بر اساس سطوح دسترسی تعیین شده به روز می شود.

همچنین امکان صدور صورت حساب فروش خدمات و قطعات به صورت  سیستمی و مشاهده و تایید آن توسط مسئولان مربوطه شرکت های عضو گروه به صورت آنلاین وجود دارد.

با استفاده از زیر سیستم فروش خدمات و قطعات، این شرکت قادر به محاسبه و صدور صورت حساب های تعمیراتی برای شرکت های گروه و سایر مشتریان بر اساس قراردادهای فی مابین می باشد.شرکت ریل پرداز سیستم می تواند با استفاده از این نرم افزار، نگهداری و تعمیرات ماشین آلات و تجهیزات خود را شامل جک ها، لیفتراک ها، تجهیزات اداری و …. مدیریت نماید.

شرکت ریل پرداز سیر به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های حمل و نقل ریلی در حوزه واگن های باری می باشد. مدیران نت این شرکت با استفاده از سیستم نگهداری و تعمیرات ساینا، قادر به مدیریت نگهداری و تعمیرات واگن ها و سایر ماشین آلات و تجهیزات خود توسط شرکت ریل پرداز سیستم و سایر پیمانکاران تعمیراتی می باشند.

با توجه به یکپارچگی این سیستم با نرم افزار مدیریت تعمیرگاه شرکت ریل پرداز سیستم، ثبت اطلاعات دستور کارهای تعمیراتی شامل قطعات مصرفی، فعالیت ها، چک لیست های کنترل کیفی، انبارهای قطعات نو و داغی، صورت حساب های مالی و … به صورت اتوماتیک به روز شده و نیاز به ثبت مجدد آن نمی باشد.

http://cmms.saynasystem.com/